BIP Września

Technologia google logo wewnętrzna
Strona Główna . . Baza dokumentów . Rejestr zmian . Dostęp do informacji . Statystyki . Kontakt . . . .
Statystyki   »
stronę odwiedziło osób:
12940072
ostatnia aktualizacja BIP'u:
15-10-2019
Portal - Akty prawne i protokoły
UCHWAŁA Nr XXIV/318/2009

UCHWAŁA Nr XXIV/318/2009
Rady Miejskiej we Wrześni
z dnia 23 czerwca 2009 r.


w sprawie: ustalenia sieci i granic obwodów publicznych szkół podstawowych i gimnazjów na terenie Miasta i Gminy Września.

Na podstawie art. 17 ust. 4 ustawy z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty (tekst jednolity Dz. U. z 2004 r. nr 256 poz. 2572 ze zm.) Rada Miejska we Wrześni uchwala, co następuje:


§1.

Ustala się sieć i granice obwodów publicznych szkół podstawowych i gimnazjów na terenie Miasta i Gminy Września w sposób następujący:

1. szkoły podstawowe:

a) Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 1, im. 68 Wrzesińskiego Pułku Piechoty, ul. Szkolna 1, 62-300 Września.

Granice obwodu szkoły obejmują ulice: Gen. Romana Abrahama, Armii Poznań, Adama Asnyka, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Jana Bartkowiaka, Błękitna, Bohaterów Monte Cassino, Władysława Broniewskiego, Brylantowa, Antoniego Ciszaka, Majora Stanisława Culica, Franciszka Czapskiego, Czerniejewska, Daszyńskiego, Marii Dąbrowskiej, Dondajewskiego, Michała Drzymały, Dworcowa, 17 Dywizji Piechoty, Działkowców, Kpt. Tadeusza Fenrycha, Konstantego Gałczyńskiego, Gnieźnieńska, Gen. Kazimierza Grudzielskiego, Jana Pawła II, Piotra Jarocińskiego, Jasna, Jana Kasprowicza, Kolejowa, Konopnickiej, Koralowa, Gen. Antoniego Kosińskiego, Kosynierów, Kościelna, Leona Kruczkowskiego, Gen. Tadeusza Kutrzeby, Kwiatowa, Lazurowa, Bolesława Leśmiana, Letnia, Karola Libelta, Władysława Łokietka, Gen. Ludwika Mierosławskiego, Ppor. Stanisława Mycielskiego, Zofii Nałkowskiej, Leona Niestrawskiego, Cypriana Norwida, Ppłk. Alojzego Nowaka, Władysława Orkana, Ignacego Paderewskiego, Parkowa, Plac Świętego Stanisława, Pogodna, Pola, Powstańców Wielkopolskich, Gen. Ignacego Prądzyńskiego, Promienista, Prusa, 68 Pułku Piechoty, Reymonta, Rubinowa, Rzemieślnicza, Sądowa, Filipa Skoraczewskiego, Słoneczna, Sokołowska, Spacerowa, Leopolda Staffa, Stasiewskiego, Szafirowa, Kpt. Antoniego Szała, Szeroka, Szkolna, Świętokrzyska, Tęczowa, Romualda Traugutta, Por. Józefa Trawińskiego, Stefana Tuhego, Turkusowa, Mariana Turwida, Juliana Tuwima, Wczasowa, Wiśniowa, Witkowska, Wojska Polskiego, Wrzosowa, Stanisława Wyspiańskiego, Antoniego Zamysłowskiego, Gabrieli Zapolskiej, Stefana Żeromskiego, Żwirki i Wigury oraz miejscowość Sokołowo.

b) Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 2, im. Dzieci Wrzesińskich, ul. Kościuszki 24, 62-300 Września.

Granice obwodu szkoły obejmują ulice: Akacjowa, Gen. Józefa Bema, Brzozowa, Bytomska, Fryderyka Chopina, Dolnośląska, Dzieci Wrzesińskich, Elbląska, Fabryczna, Fromborska, Gdańska, Gliwicka, Głogowska, Gorzowska, Grunwaldzka, Gubińska, Harcerska, Jagodowa, Kaliska, Kołobrzeska, Koszalińska, Kościuszki, Kożuchowska, Kwidzyńska, Ks. Jana Laskowskiego, Legii Wrzesińskiej, Legnicka, Leśna, Lubuska, Łużycka, 3 Maja, Malborska, Malinowa, Mazurska, Mickiewicza, Miłosławska, Stanisława Moniuszki, Objazdowa, Oleśnicka, Olsztyńska, Opieszyn, Opolska, Polkowicka, Przemysłowa, Gen. Kazimierza Pułaskiego, Raciborska, Ratuszowa, Rynek, Rzeczna, Sienkiewicza, Sienna, Słowian, Słupska, Staszica, Suwalska, Szczecińska, Świdnicka, Wałbrzyska, Warmińska, Warszawska, Warsztatowa, Wielkopolska, Władysława Wiewiórowskiego, Wrocławska, Józefa Wybickiego, Zielonogórska, Żagańska.

c) Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 6, im. Jana Pawła II, ul. Batorego 8, 62-300 Września.

Granice obwodu szkoły obejmują ulice: Stefana Batorego, Józefa Chełmońskiego, Bolesława Chrobrego, Alberta Chmielowskiego, Generała Dąbrowskiego, Jana Długosza, Kazimierza Fedyka, Antoniego Gendka, Artura Grottgera, Wincentego Kadłubka, Hugona Kołłątaja, Wojciecha Kossaka, Kilińskiego, Stanisława Konarskiego, Stanisława Koniecznego, Kopernika, Koszarowa, Królowej Jadwigi, Krzyżagórskich, Tadeusza Makowskiego, Jacka Malczewskiego, Marcinkowskiego, Jana Matejki, Ogrodowa, Elizy Orzeszkowej, Owocowa, Piastów, Wacława Sołtysiaka, Spokojna, Piotra Ściegiennego, Gen. Władysława Sikorskiego, Słowackiego, Wita Stwosza, Michała Strzykały, Waryńskiego, Szosa Witkowska, Księdza Wawrzyniaka, Stanisława Witkiewicza.

d) Samorządowa Szkoła Podstawowa, Chwalibogowo 38, 62-323 Chwalibogowo.

Granice obwodu szkoły obejmują miejscowości: Bardo, Chwalibogowo, Grzymisławice. Obłaczkowo, Osowo, Białężyce, Chocicza Mała, Chocicza Wielka, Chociczka, Żerniki.

e) Samorządowa Szkoła Podstawowa, ul. Kaliska 1a, 62-303 Kaczanowo.

Granice obwodu szkoły obejmują miejscowości: Bierzglinek, Dębina, Gozdowo, Gozdowo Młyn, Kaczanowo, Nadarzyce, Neryngowo, Nowa Wieś Królewska.

f) Samorządowa Szkoła Podstawowa, im. gen. Tadeusza Kutrzeby, Otoczna 12, 62-302 Węgierki.

Granice obwodu szkoły obejmują miejscowości: Bierzglin, Broniszewo, Gonice, Goniczki, Gutowo Wielkie, Otoczna, Sędziwojewo, Sołeczno, Węgierki, Grzybowo, Kleparz, Stanisławowo, Wódki,Gutowo Małe, Ostrowo Szlacheckie.

g) Samorządowa Szkoła Podstawowa, ul. Księdza Twardego 22, 62-301 Marzenin.

Granice obwodu szkoły obejmują wsie: Gulczewko, Gulczewo, Kawęczyn, Marzenin, Noskowo, Radomice, Sobiesiernie, Strzyżewo.

h) Samorządowa Szkoła Podstawowa, ul. Nowa 5, Nowy Folwark, 62-300 Września.

Granice obwodu szkoły obejmują miejscowości: Marzelewo, Nowy Folwark, Przyborki, Psary Małe, Psary Polskie, Psary Wielkie, Słomowo, Słomówko.

2. gimnazja:

a) Gimnazjum Nr 1, im. Mikołaja Kopernika, ul. Kosynierów 32, 62-300 Września.

Granice obwodu szkoły obejmują ulice: Gen. Romana Abrahama, Armii Poznań, Adama Asnyka, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Jana Bartkowiaka, Błękitna, Bohaterów Monte Cassino, Władysława Broniewskiego, Brylantowa, Antoniego Ciszaka, Majora Stanisława Culica, Franciszka Czapskiego, Czerniejewska, Daszyńskiego, Marii Dąbrowskiej, Dondajewskiego, Michała Drzymały, Dworcowa, 17 Dywizji Piechoty, Działkowców, Kpt. Tadeusza Fenrycha, Konstantego Gałczyńskiego, Gnieźnieńska, Gen. Kazimierza Grudzielskiego, Jana Pawła II, Piotra Jarocińskiego, Jasna, Jana Kasprowicza, Kolejowa, Konopnickiej, Koralowa, Gen. Antoniego Kosińskiego, Kosynierów, Kościelna, Leona Kruczkowskiego, Gen. Tadeusza Kutrzeby, Kwiatowa, Lazurowa, Bolesława Leśmiana, Letnia, Karola Libelta, Władysława Łokietka, Gen. Ludwika Mierosławskiego, Ppor. Stanisława Mycielskiego, Zofii Nałkowskiej, Leona Niestrawskiego, Cypriana Norwida, Ppłk. Alojzego Nowaka, Władysława Orkana, Ignacego Paderewskiego, Parkowa, Plac Świętego Stanisława, Pogodna, Pola, Powstańców Wielkopolskich, Gen. Ignacego Prądzyńskiego, Promienista, Prusa, 68 Pułku Piechoty, Reymonta, Rubinowa, Rzemieślnicza, Sądowa, Filipa Skoraczewskiego, Słoneczna, Sokołowska, Spacerowa, Leopolda Staffa, Stasiewskiego, Szafirowa, Kpt. Antoniego Szała, Szeroka, Szkolna, Świętokrzyska, Tęczowa, Romualda Traugutta, Por. Józefa Trawińskiego, Stefana Tuhego, Turkusowa, Mariana Turwida, Juliana Tuwima, Wczasowa, Wiśniowa, Witkowska, Wojska Polskiego, Wrzosowa, Stanisława Wyspiańskiego, Antoniego Zamysłowskiego, Gabrieli Zapolskiej, Stefana Żeromskiego, Żwirki i Wigury oraz miejscowość Sokołowo.

b) Gimnazjum Nr 2, im. Andrzeja Prądzyńskiego ul. Słowackiego 41, 62-300 Września.

Granice obwodu szkoły obejmują ulice: Akacjowa, Gen. Józefa Bema, Brzozowa, Bytomska, Fryderyka Chopina, Dolnośląska, Dzieci Wrzesińskich, Elbląska, Fabryczna, Fromborska, Gdańska, Gliwicka, Głogowska, Gorzowska, Grunwaldzka, Gubińska, Harcerska, Jagodowa, Kaliska, Kołobrzeska, Koszalińska, Kościuszki, Kożuchowska, Kwidzyńska, Ks. Jana Laskowskiego, Legii Wrzesińskiej, Legnicka, Leśna, Lubuska, Łużycka, 3 Maja, Malborska, Malinowa, Mazurska, Mickiewicza, Miłosławska, Stanisława Moniuszki, Objazdowa, Oleśnicka, Olsztyńska, Opieszyn, Opolska, Polkowicka, Przemysłowa, Gen. Kazimierza Pułaskiego, Raciborska, Ratuszowa, Rynek, Rzeczna, Sienkiewicza, Sienna, Słowian, Słupska, Staszica, Suwalska, Szczecińska, Świdnicka, Wałbrzyska, Warmińska, Warszawska, Warsztatowa, Wielkopolska, Władysława Wiewiórowskiego, Wrocławska, Józefa Wybickiego, Zielonogórska, Żagańska.Stefana Batorego, Józefa Chełmońskiego, Bolesława Chrobrego, Alberta Chmielowskiego, Generała Dąbrowskiego, Jana Długosza, Kazimierza Fedyka, Antoniego Gendka, Artura Grottgera, Wincentego Kadłubka, Hugona Kołłątaja, Wojciecha Kossaka, Kilińskiego, Stanisława Konarskiego, Stanisława Koniecznego, Kopernika, Koszarowa, Królowej Jadwigi, Krzyżagórskich, Tadeusza Makowskiego, Jacka Malczewskiego, Marcinkowskiego, Jana Matejki, Ogrodowa, Elizy Orzeszkowej, Owocowa, Piastów, Wacława Sołtysiaka, Spokojna, Piotra Ściegiennego, Gen. Władysława Sikorskiego, Słowackiego, Wita Stwosza, Michała Strzykały, Waryńskiego, Szosa Witkowska, Księdza Wawrzyniaka, Stanisława Witkiewicza oraz miejscowości: Bardo, Białężyce, Chocicza Mała, Chocicza Wielka, Chociczka, Chwalibogowo, Grzymysławice, Obłaczkowo, Osowo, Żerniki, Bierzglinek, Dębina, Gozdowo, Gozdowo Młyn, Kaczanowo, Nadarzyce, Neryngowo, Nowa Wieś Królewska.

c) Gimnazjum Nr 3, ul. Nowa 5, Nowy Folwark, 62-300 Września.

Granice obwodu szkoły obejmują miejscowości: Marzelewo, Nowy Folwark, Przyborki, Psary Małe, Psary Polskie, Psary Wielkie, Słomowo, Słomówko.

d) Gimnazjum, ul. Księdza Twardego 22, 62-301 Marzenin.

Granice obwodu szkoły obejmują miejscowości: Gulczewko, Gulczewo, Kawęczyn, Marzenin, Noskowo, Radomice, Sobiesiernie, Strzyżewo.

e) Gimnazjum, Otoczna 12, 62-302 Otoczna.

Granice obwodu szkoły obejmują miejscowości: Bierzglin, Broniszewo, Gonice, Goniczki, Gutowo Wielkie, Otoczna, Sędziwojewo, Sołeczno, Węgierki, Grzybowo, Kleparz, Stanisławowo, Wódki,Gutowo Małe, Ostrowo Szlacheckie.

3. Zespół Szkół z oddziałami sportowymi, ul. Księdza Twardego 22, 62-301 Marzenin.

Granice obwodu szkoły obejmują miejscowości: Gulczewko, Gulczewo, Kawęczyn, Marzenin, Noskowo, Radomice, Sobiesiernie, Strzyżewo.

4. Zespół Szkół, ul. Nowa 5, Nowy Folwark, 62-300 Września.

Granice obwodu szkoły obejmują miejscowości: Marzelewo, Nowy Folwark, Przyborki, Psary Małe, Psary Polskie, Psary Wielkie, Słomowo, Słomówko.

5. Zespół Szkół, Otoczna 12, 62-302 Otoczna.

Granice obwodu szkoły obejmują miejscowości: Bierzglin, Broniszewo, Gonice, Goniczki, Gutowo Wielkie, Otoczna, Sędziwojewo, Sołeczno, Węgierki, Grzybowo, Kleparz, Stanisławowo, Wódki,Gutowo Małe, Ostrowo Szlacheckie.

§2.

Traci moc Uchwała Nr XIV/197/08 Rady Miejskiej we Wrześni z dnia 15 maja 2008 roku w sprawie ustalenia sieci i obwodów publicznych szkół podstawowych i gimnazjów na terenie Miasta i Gminy Września (Dz. Urz. Woj. Wlkp. z 2008 r. Nr 105, poz. 1964).

§3.

Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta i Gminy Września.

§4.

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.





Przewodnicząca Rady Miejskiej we Wrześni
/-/Bożena Nowacka




Uzasadnienie

Podjęcie uchwały w sprawie sieci i obwodów szkół publicznych we Wrześni jest zgodne z art. 17 ust. 4 ustawy z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty (tekst jednolity Dz. U. z 2004r. Nr 256 poz. 2572 z późn. zm.).
Uchwała ta jest konsekwencją likwidacji Samorządowej Szkoły Podstawowej w Chociczy Wielkiej. Obwód zlikwidowanej placówki, który obejmował miejscowości: Białężyce, Chocicza Mała, Chocicza Wielka, Chociczka, Żerniki został przypisany do obwodu Samorządowej Szkoły Podstawowej w Chwalibogowie.
Ponadto w obwodzie Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 1 powstała nowa ulica Brylantowa.
Zważywszy na powyższe, wywołanie niniejszej uchwały staje się zasadne.

Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Decyzja użytkownika w zakresie plików Cookie na niniejszej stronie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. W programie służącym do obsługi Internetu można zmienić ustawienia dotyczące plików cookie.Korzystanie z tego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących plików cookie oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.