Protokół ze wspólnego posiedzenia z komisją rozwoju wsi
Protokół
ze wspólnego posiedzenia
komisji komunalno-finansowej i komisji rozwoju wsi
z 24 lutego 2006 r.
Pkt 1
Przewodniczący komisji komunalno-finansowej radny Piotr Matuszewski o godz. 16.30, stwierdzając quorum otworzył wspólne posiedzenie komisji, powitał radnych oraz gości.
Zgodnie z listą obecności w posiedzeniu uczestniczyło 11 członków komisji komunalno-finansowej (załącznik nr 1) oraz 4 członków komisji rozwoju wsi (załącznik nr 2).
Uczestnicy posiedzenia nie będący członkami komisji:
-
Krystyna Poślednia, z-ca burmistrza Miasta i Gminy Września;
-
Jerzy Nowaczyk, sekretarz Miasta i Gminy Września;
-
Jolanta Kościańska, skarbnik Miasta i Gminy Września;
-
Kunegunda Zakrzewska, naczelnik wydziału gospodarki gruntami i architektury;
-
Jan Krotoszyński, naczelnik wydziału komunalnego i rozwoju wsi;
-
Roman Karowski, naczelnik wydziału infrastruktury technicznej;
-
Grażyna Polowczyk, inspektor wydziału komunalnego i rozwoju wsi;
-
Anna Prusak, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrześni;
-
Mariola Zalepa, dyrektor SSP w Grzybowie;
-
Ryszard Szambelańczyk, prezes PWiK we Wrześni;
-
Monika Krysztofiak, referent w Biurze Rady Miejskiej, protokolantka.
Pkt 2
Przewodniczący komisji komunalno-finansowej radny Piotr Matuszewski przedstawił porządek obrad wspólnego posiedzenia (załącznik nr 3), który został przyjęty przez aklamację.
Porządek obrad:
-
Otwarcie posiedzenia.
-
Przedstawienie i przyjęcie porządku obrad.
-
Omówienie materiałów na XL sesję Rady Miejskiej.
-
Interpelacje, zapytania i wolne głosy radnych.
-
Zakończenie posiedzenia.
Pkt 3
a)
Projekt uchwały w sprawie nadania imienia Gimnazjum nr 2 we Wrześni – omówiła Krystyna Poślednia, z-ca burmistrza Miasta i Gminy Września.
Komisja rozwoju wsi w obecności 4 radnych jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie nadania imienia Gimnazjum nr 2 we Wrześni.
Komisja komunalno-finansowa w obecności 8 radnych jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie nadania imienia Gimnazjum nr 2 we Wrześni.
b)
Projekt uchwały w sprawie zawiadomienia o zamiarze i przyczynach likwidacji Samorządowej Szkoły Podstawowej w Grzybowie – omówiła Krystyna Poślednia, z-ca burmistrza Miasta i Gminy Września.
Na posiedzenie przybyli radni: Maria Taciak i Waldemar Grześkowiak. Od tego momentu w posiedzeniu komisji komunalno-finansowej uczestniczy 10 radnych.
Mariola Zalepa, dyrektor SSP w Grzybowie poinformowała, że zmieni się sposób finansowania i pensum nauczycieli. Stowarzyszenie będzie mogło pozyskiwać środki pozabudżetowe.
Radny Waldemar Grześkowiak: Jestem pełen podziwu i odwagi w tych trudnych czasach dla tego pomysłu, ale wszyscy wiedzą od lat, że to środowisko jest tam bardzo zgrane. Mam pytanie: Porównując środki, które szkoła otrzymywała w świetle obowiązujących przepisów – na ile one wystarczały i jak to będzie wyglądało?
Mariola Zalepa, dyrektor SSP w Grzybowie odpowiedziała, że środki, które szkoła miała w budżecie w połowie stanowiła subwencja i w drugiej połowie były to środki otrzymywane z gminy. Natomiast obecnie stowarzyszenie będzie musiało tę drugą część pozyskać. Zakładamy, że pieniędzy wystarczy na wynagrodzenia, a stowarzyszenie będzie musiało się starać o środki na utrzymanie budynku.
Krystyna Poślednia, z-ca burmistrza Miasta i Gminy Września poinformowała, że będzie musiała być forma użyczenia obiektu szkoły nieodpłatnie. Koszty utrzymanie obiektu będą po stronie stowarzyszenia. Chcąc wspomóc takie przedsięwzięcie, które jest naprawdę trudne i odważne, chcielibyśmy mieć przyzwolenie Rady na uruchomienie pewnych środków remontowych, by móc przebudować ogrzewanie w tej szkole. Pani dyrektor wnioskowała i jest to możliwe, by umowa użyczenia była na czas nieokreślony.
Komisja rozwoju wsi w obecności 4 radnych jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie zawiadomienia o zamiarze i przyczynach likwidacji Samorządowej Szkoły Podstawowej w Grzybowie.
Komisja komunalno-finansowa w obecności 10 radnych jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie zawiadomienia o zamiarze i przyczynach likwidacji Samorządowej Szkoły Podstawowej w Grzybowie.
c)
Projekt uchwały w sprawie uchwalenia rocznego planu potrzeb w zakresie wykonywania prac społecznie użytecznych – omówiła Krystyna Poślednia, z-ca burmistrza Miasta i Gminy Września.
Radny Sylwester Jałoszyński: Czy to dotyczy osób, które do tej pory były zatrudniane przy robotach interwencyjnych?
Krystyna Poślednia, z-ca burmistrza Miasta i Gminy Września odpowiedziała, że to nie ma z tym nic wspólnego. Prace interwencyjne jest to zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę. Natomiast w przypadku tych prac społecznie użytecznych maksymalne zatrudnienie wynosi 10 godzin i jest to dobrowolne przychodzenie do pracy. Nie ma umowy o pracę i dodatkowych świadczeń.
Komisja rozwoju wsi w obecności 4 radnych jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie uchwalenia rocznego planu potrzeb w zakresie wykonywania prac społecznie użytecznych.
Komisja komunalno-finansowa w obecności 10 radnych jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie uchwalenia rocznego planu potrzeb w zakresie wykonywania prac społecznie użytecznych.
d)
Projekt uchwały w sprawie ustalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta i Gminy Września – omówiła Krystyna Poślednia, z-ca burmistrza Miasta i Gminy Września.
Posiedzenie opuścił przewodniczący komisji rozwoju wsi radny Mirosław Zgoliński. Od tego momentu w posiedzeniu komisji rozwoju wsi uczestniczy 3 radnych.
Radny Waldemar Grześkowiak: w §5 ust. 4 jest zapis „...dopuszcza się spalanie na powierzchni ziemi suchych liści i resztek roślinnych w okresie od 1 października do 30 kwietnia...”. W planie gospodarki odpadami planowana jest budowa kompostowni na terenie składowiska odpadów w Bardzie i obecna ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach przewiduje, że jeżeli w gminie istnieje kompostownia, to nie można spalać. Dlatego proponuję dopisać: „do czasu uruchomienia ogólnodostępnej kompostowni”.
Krystyna Poślednia, z-ca burmistrza Miasta i Gminy Września powiedziała, że zanim wybudujemy kompostownię, to kilka lat może upłynie. A jeżeli nie ma takich urządzeń, to dopuszcza się możliwość spalania. Jeżeli powstanie kompostownia, to zmienimy regulamin.
Przewodniczący komisji radny Piotr Matuszewski: Z czego wynika zapisany w §5 ust. 4 o dopuszczalnym okresie spalania w okresie od 1 października do 30 kwietnia?
Grażyna Polowczyk, inspektor w wydziale komunalnym i rozwoju wsi odpowiedziała, że terminy te wynikają z pewnego doświadczenia. Nie spala się w okresie, gdy rosnące rośliny mogą pochłaniać spaliny.
Radny Waldemar Grześkowiak zgłosił kolejne uwagi i wnioski:
-
w §5 ust. 8 i 10 – pisownia łączna „nieprzeznaczonych”;
-
w §8 ust. 5 dopisać pkt dot. pojemników w kolorze brązowym na odpady ulegające biodegradacji;
-
w §8 ust. 6 – prośba, by sprawdzić przelicznik kg i m3;
-
w §12 ust. 2 – należy sprawdzić czy słowo „może” nie powinno być zastąpione słowem „musi”;
-
w §12 ust. 5 – dokonać zmiany kolejności w zapisie, by otrzymał brzmienie: „(...) aktualnych umów oraz dowodów płacenia (...)”
-
wniosek, by ujednolicić jednostkę pojemności stosowaną w projekcie uchwały – propozycja, by przejść na m3 (np. 120 l = 0,12 m3);
Krystyna Poślednia, z-ca burmistrza Miasta i Gminy Września poinformowała, że wnioski zostaną przeanalizowane.
Komisja rozwoju wsi w obecności 3 radnych jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie ustalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta i Gminy Września.
Komisja komunalno-finansowa w obecności 10 radnych 8 głosami „za”, przy 0 „przeciw” i 2 „wstrzymujących się” pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie ustalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta i Gminy Września.
e)
Projekt uchwały w sprawie ustalenia górnych stawek opłat brutto za usługi w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i opróżnianie zbiorników bezodpływowych, i transportu nieczystości ciekłych z terenu Miasta i Gminy Września – omówiła Krystyna Poślednia, z-ca burmistrza Miasta i Gminy Września.
Na posiedzenie przybył radny Arkadiusz Czajkowski. Od tego momentu w posiedzeniu komisji komunalno-finansowej uczestniczy 11 radnych.
Radny Waldemar Grześkowiak: Ile wynosi w tej chwili najdroższa cena jaką pobiera przedsiębiorstwo odbierające odpady komunalne?
Krystyna Poślednia, z-ca burmistrza Miasta i Gminy Września: PUK pobiera 55,32 zł, trochę droższa jest firma pana Artura Zysa – kwota ta jest uzależniona od zbioru większych lub mniejszych pojemników.
Radny Waldemar Grześkowiak: Czy nie istnieje obawa, że przedsiębiorstwa korzystając z okazji podniosą ceny dla mieszkańców do tej ceny maksymalnej dopuszczalnej przez nas?
Krystyna Poślednia, z-ca burmistrza Miasta i Gminy Września powiedziała, że właściciel nieruchomości podpisuje umowę z firmą wywozową. Te firmy konkurują na rynku ceną nie wyższą lecz niższą. Na terenie naszej gminy istnieje 5 podmiotów zajmujących się wywozem nieczystości stałych i można podpisać umowę z tańszym podmiotem.
Komisja rozwoju wsi w obecności 3 radnych 2 głosami „za”, przy 0 „przeciw” i 1 „wstrzymującym się” pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie ustalenia górnych stawek opłat brutto za usługi w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i opróżnianie zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych z terenu Miasta i Gminy Września.
Komisja komunalno-finansowa w obecności 11 radnych 8 głosami „za”, przy 0 „przeciw” i 2 „wstrzymujących się” pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie ustalenia górnych stawek opłat brutto za usługi w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i opróżnianie zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych z terenu Miasta i Gminy Września ( jedna osoba nie brała udziału w głosowaniu).
f)
Projekt uchwały w sprawie regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków – omówił Ryszard Szambelańczyk, prezes PWiK we Wrześni.
Krystyna Poślednia, z-ca burmistrza Miasta i Gminy Września poinformowała, że w regulaminie jest błąd komputerowy w numeracji poszczególnych punktów – zostanie to poprawione.
W §8 ust. 2 wyraz „Przedsiębiorstwa” zostanie zastąpiony wyrazem „Przedsiębiorstwu”.
Komisja rozwoju wsi w obecności 3 radnych jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków.
Komisja komunalno-finansowa w obecności 11 radnych jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków.
Przerwa
Po przerwie w posiedzeniu komisji komunalno-finansowej uczestniczy 8 radnych.
g)
Projekt uchwały w sprawie zbycia nieruchomości położonych w Goniczkach – omówiła Kunegunda Zakrzewska, naczelnik wydziału gospodarki gruntami i architektury.
Komisja rozwoju wsi w obecności 3 radnych jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie zbycia nieruchomości położonych w Goniczkach.
Komisja komunalno-finansowa w obecności 8 radnych jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie zbycia nieruchomości położnych w Goniczkach.
h)
Projekt uchwały w sprawie zbycia nieruchomości położonej w Nowym Folwarku - omówiła Kunegunda Zakrzewska, naczelnik wydziału gospodarki gruntami i architektury.
Komisja rozwoju wsi w obecności 3 radnych jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie zbycia nieruchomości położonej w nowym Folwarku.
Komisja komunalno-finansowa w obecności 8 radnych jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie zbycia nieruchomości położonej w nowym Folwarku.
i)
Projekt uchwały w sprawie zbycia udziałów w nieruchomości położonej we Wrześni przy ul. Sądowej - omówiła Kunegunda Zakrzewska, naczelnik wydziału gospodarki gruntami i architektury.
Komisja rozwoju wsi w obecności 3 radnych jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie zbycia udziałów w nieruchomości położonej we Wrześni przy ul. Sądowej.
Komisja komunalno-finansowa w obecności 8 radnych jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie zbycia udziałów w nieruchomości położonej we Wrześni przy ul. Sądowej.
j)
Projekt uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów przeznaczonych pod rozbudowę składowiska odpadów w Bardzie - omówiła Kunegunda Zakrzewska, naczelnik wydziału gospodarki gruntami i architektury.
Radna Eugenia Potęga zadała pytanie do §15 co oznacza zwrot: „rehabilitacji istniejącej zabudowy”?
Kunegunda Zakrzewska, naczelnik wydziału gospodarki gruntowej i architektury odpowiedziała, że jest to zwrot przeniesiony z ustawy i dotyczy odtworzenia czegoś, co znajduje się na gruncie.
Posiedzenie opuścił radny Ryszard Szwajca. Od tego momentu w posiedzeniu komisji komunalno-finansowej uczestniczy 7 radnych.
Komisja rozwoju wsi w obecności 3 radnych jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów przeznaczonych pod rozbudowę składowiska odpadów w Bardzie.
Komisja komunalno-finansowa w obecności 7 radnych jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów przeznaczonych pod rozbudowę składowiska odpadów w Bardzie.
k)
Projekt uchwały zmieniający Plan Rozwoju Lokalnego – stanowiący załącznik do uchwały nr XXVI/238/04 Rady Miejskiej we Wrześni z 29 listopada 2004 r. - omówiła Krystyna Poślednia, z-ca burmistrza Miasta i Gminy Września.
Na posiedzenie powrócili radni: Ryszard Szwajca i Waldemar Grześkowiak. Od tego momentu w posiedzeniu komisji komunalno-finansowej uczestniczy 9 radnych.
Radny Sylwester Jałoszyński: Czy byłaby możliwość przedłużenia tej drogi przez skrzyżowanie z drogą krajową do Barda? Bardo jest miejscowością znaną, historyczną. W ubiegłym roku był organizowany rajd samochodowy i grupa turystów nie mogła znaleźć tej drogi. Czy nie byłoby zasadne przedłużenie tego odcinka o około 700 m?
Roman Karowski, naczelnik wydziału infrastruktury technicznej powiedział, że projekt techniczny, który posiadamy na drogę Chocicza Mała - Grzymysławice ma być zgłoszony do konkursu jaki zostanie wkrótce ogłoszony przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego z terminem do 21 marca. Będziemy teraz kompletować całość dokumentów potrzebnych do złożenia tego wniosku. Nie jesteśmy teraz w stanie objąć tym projektem dodatkowej drogi prowadzącej do Barda.
Krystyna Poślednia, z-ca burmistrza Miasta i Gminy Września powiedziała, że na to już jest projekt. Lepiej jest już zrobić 2,52 km drogi, a następnie zastanawiać się co robić w dalszej kolejności w trybie następnych wniosków.
Komisja rozwoju wsi w obecności 3 radnych 2 głosami „za”, przy 0 „przeciw” o 1 „wstrzymującym się” pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały zmieniający Plan Rozwoju Lokalnego – stanowiący załącznik do uchwały nr XXVI/238/04 Rady Miejskiej we Wrześni z 29 listopada 2004 r.
Komisja komunalno-finansowa w obecności 9 radnych 8 głosami „za”, przy 0 „przeciw” i 1 „wstrzymującym się” pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały zmieniający Plan Rozwoju Lokalnego – stanowiący załącznik do uchwały nr XXVI/238/04 Rady Miejskiej we Wrześni z 29 listopada 2004 r.
l)
Projekt uchwały w sprawie ustalenia najniższego wynagrodzenia zasadniczego oraz akceptacji wartości jednego punktu w złotych zaproponowanej przez pracodawców – gminne jednostki organizacyjne – omówiła Krystyna Poślednia, z-ca burmistrza miasta i Gminy Września.
W §1 pkt. 3 i w §2 pkt. 3 wyraz „Warsztaty” zostanie zastąpiony wyrazem „Warsztat”.
Komisja rozwoju wsi w obecności 3 radnych jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie ustalenia najniższego wynagrodzenia zasadniczego oraz akceptacji wartości jednego punktu w złotych zaproponowanej przez pracodawców – gminne jednostki organizacyjne.
Komisja komunalno-finansowa w obecności 9 radnych jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie ustalenia najniższego wynagrodzenia zasadniczego oraz akceptacji wartości jednego punktu w złotych zaproponowanej przez pracodawców – gminne jednostki organizacyjne.
m)
Projekt uchwały w sprawie szczegółowych zasad i trybu umarzania wierzytelności jednostek organizacyjnych Gminy Września z tytułu należności pieniężnych, do których nie stosuje się przepisów ustawy – ordynacja podatkowa oraz udzielania innych ulg w spłacaniu tych należności, a także organów do tego uprawnionych – omówiła Jolanta Kościańska, skarbnik Miasta i Gminy Września.
Komisja rozwoju wsi w obecności 3 radnych jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie szczegółowych zasad i trybu umarzania wierzytelności jednostek organizacyjnych Gminy Września z tytułu należności pieniężnych, do których nie stosuje się przepisów ustawy – ordynacja podatkowa oraz udzielania innych ulg w spłacaniu tych należności, a także organów do tego uprawnionych.
Komisja komunalno-finansowa w obecności 9 radnych 8 głosami „za”, przy 0 „przeciw” i 1 „wstrzymującym się” pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie szczegółowych zasad i trybu umarzania wierzytelności jednostek organizacyjnych Gminy Września z tytułu należności pieniężnych, do których nie stosuje się przepisów ustawy – ordynacja podatkowa oraz udzielania innych ulg w spłacaniu tych należności, a także organów do tego uprawnionych.
n)
Projekt uchwały w sprawie zmiany budżetu na rok 2006 wraz z autopoprawką – omówiła Jolanta Kościańska, skarbnik Miasta i Gminy Września.
Radny Ryszard Szwajca zadał pytanie dotyczące zwrotu nienależnie otrzymanej w 2005 r. części wyrównawczej subwencji ogólnej. Na jakiej podstawie nastąpiła ta korekta, że należy te pieniądze zwrócić?
Jolanta Kościańska, skarbnik Miasta i Gminy Września: Na podstawie kompleksowej kontroli dostaliśmy wskazanie, by skorygować sprawozdania Rb 27 i Rb PDP. Zostało to uczynione w grudniu. Nie należy tego interpretować jako „zwrócić”, ponieważ jest to kwota, którą nienależnie dostaliśmy. Otrzymaliśmy po prostu za dużo tej subwencji.
Radny Ryszard Szwajca: Rozumiem, że dotyczyło to roku 2003, a korekta została zrobiona w końcu 2005?
Jolanta Kościańska, skarbnik Miasta i Gminy Września: Tak.
Radny Ryszard Szwajca: Czyli sprawozdania Rb 27S o dochodach i Rb PDP za 2003 r., które otrzymaliśmy były nierzetelne?
Czy można otrzymać korekty tych sprawozdań na najbliższą sesję?
Jolanta Kościańska, skarbnik Miasta i Gminy Września: Tak myślę, że nie będzie żadnego problemu.
Komisja rozwoju wsi w obecności 3 radnych jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie zmiany budżetu na rok 2006.
Komisja komunalno-finansowa w obecności 9 radnych 5 głosami „za”, przy 0 „przeciw” i 4 „wstrzymujących się” pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie zmiany budżetu na rok 2006.
Na posiedzenie komisji przybył Przewodniczący Rady Miejskiej radny Maciej Baranowski.
Komisje zadecydowały, by sprawozdanie z działalności Ośrodka Pomocy Społecznej za rok 2005 przedstawić na sesji Rady Miejskiej we Wrześni.
Pkt 4
Przewodniczący komisji komunalno-finansowej radny Piotr Matuszewski zaproponował, by komisja komunalno-finansowa zastanowiła się nad planem pracy komisji na 2006 rok.
Pkt 5
Komisja rozwoju wsi zakończyła obrady i opuściła salę sesyjną.
Na sali pozostali członkowie komisji komunalno-finansowej w celu zastanowienia się nad planem pracy komisji na rok 2006.
Przewodniczący komisji komunalno-finansowej radny Piotr Matuszewski odczytał plan pracy komisji z roku ubiegłego i zaproponował, by pierwsze dwa punkty pozostawić bez zmian w roku 2006 o treści:
-
Opiniowanie projektów uchwał przedstawianych Radzie Miejskiej we Wrześni.
-
Opiniowanie zmiany przeznaczenia rezerwy celowej zaproponowanej przez burmistrza Miasta i Gminy Września.
Radny Ryszard Szwajca powiedział, że w budżecie na rok 2006 nie ma żadnej rezerwy celowej.
Przewodniczący komisji komunalno-finansowej radny Piotr Matuszewski powiedział, że może być w każdej chwili zmiana budżetu.
Radna Ilona Łosińska zaproponowała, by zastanowić się nad planem i na kolejnym posiedzeniu komisji to omówić.
Członkowie komisji poparli propozycję radnej Ilony Łosińskiej.
Radna Eugenia Potęga zaproponowała następujący punkt planu pracy komisji: Opiniowanie spraw wynikających z kompetencji komisji komunalno-finansowej.
Wobec wyczerpania porządku obrad przewodniczący komisji komunalno-finansowej radny Piotr Matuszewski o godz. 19.00 zamknął posiedzenie komisji.
Protokół zawiera 9 ponumerowanych stron.
Wszystkie ww załączniki znajdują się do wglądu w Biurze Rady Miejskiej w Urzędzie Miasta i Gminy we Wrześni.
Przewodniczący komisji komunalno-finansowej
radny Piotr Matuszewski
/-/
Przewodniczący komisji rozwoju wsi
radny Mirosław Zgoliński
/-/