Zawiadomienie o unieważnienia na świadczenie usług telekomunikacyjnych telefonii komórkowej dla Gminy Września wraz z dostawą nowych aparatów telefonicznych
ZAWIADOMIENIE O UNIEWAŻNIENIU POSTĘPOWANIA
Zamawiający, Gmina Września działając zgodnie z art. 93 ust. 3 pkt 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 1986 ze zm.) zawiadamia o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie usług telekomunikacyjnych telefonii komórkowej dla Gminy Września wraz z dostawą nowych aparatów telefonicznych.
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z treścią art. 93 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych "Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zmówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie Zamówienia publicznego".
Uzasadnienie faktyczne:
Decyzja o unieważnieniu postępowania została podjęta w wyniku stwierdzenia Zamawiającego niemożliwej do usunięcia wady postępowania uniemożliwiającej zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego w oparciu o przesłane do Zamawiającego pytania i zastrzeżenia do SIWZ. Bezpośrednią przesłanką unieważnienia przedmiotowego postępowania jest zaistnienie okoliczności stwierdzenia przez Zamawiającego niemożliwej do usunięcia wady postępowania uniemożliwiającej zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie Zamówienia publicznego w postaci nieuzasadnionego utrudnienia uczciwej konkurencji w prowadzonej procedurze przetargowej - tj. wypełnienia dyspozycji normy art. 93 ust 1 pkt 7 ustawy Pzp.
Odnosząc się do stanu faktycznego będącego podstawą unieważnienia postępowania wskazać należy, że wada sprowadza się:
- do ograniczenia czasu na rozpoczęcie świadczenia usługi, co stawiało dotychczasowego operatora w uprzywilejowanej pozycji,
- użycia w opisie przedmiotu zamówienia znaków towarowych,
- ograniczenia wysokości opłat abonamentowych co ograniczało prawo wykonawców do samodzielnego ustalenia ceny,
- wadliwe ustanowienie w postępowaniu dwóch lub więcej kryteriów cenowych.
Mając na uwadze powyższe, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego zostało obarczone wadą, której nie da się usunąć na podstawie art. 38 ust. 4 ustawy, a dalsze prowadzenie postępowania w oparciu o zapisy SIWZ mogą mieć wpływ na wybór oferty najkorzystniejszej z naruszeniem przepisów, co skutkować może wystąpieniem z wnioskiem o unieważnienie umowy.