Początek strony
Wróć na początek strony Alt+0
Przejdź do wyszukiwarki Alt+1
Przejdź do treści głównej Alt+2
Przejdź do danych kontaktowych Alt+3
Przejdź do menu górnego Alt+4
Przejdź do menu lewego Alt+5
Przejdź do menu dolnego Alt+7
Przejdź do menu bocznego Alt+8
Przejdź do mapy serwisu Alt+9
Menu wysuwane
Herb podmiotu Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy we Wrześni
Menu góra
Strona startowa Akty prawne i protokoły Protokoły z Komisji Bezpieczeństwa i Polityki Społecznej
Poleć stronę

Zapraszam do obejrzenia strony „Protokół z posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Polityki Społecznej z 19 kwietnia 2011 r. - Protokoły z Komisji Bezpieczeństwa i Polityki Społecznej, menu 106, artykuł 1157 - BIP - Gmina Września”

Zabezpieczenie przed robotami.
Przepisz co drugi znak, zaczynając od pierwszego.

P ) # @ % R F 3 - 0 A w s f d A P # @ :

Pola oznaczone są wymagane.

Treść główna

Protokoły z Komisji Bezpieczeństwa i Polityki Społecznej

Protokół z posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Polityki Społecznej z 19 kwietnia 2011 r.

Protokół
z posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Polityki Społecznej
z 19 kwietnia 2011 r.

 


Pkt 1
Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Polityki Społecznej, radny Stanisław Dominiczak o godz. 16.15 otworzył posiedzenie komisji, powitał radnych.

Zgodnie z listą obecności w posiedzeniu uczestniczyło 6 członków Komisji Bezpieczeństwa i Polityki Społecznej (załącznik nr 1).

Uczestnicy posiedzenia nie będący członkami komisji:
Jarosław Malicki, naczelnik wydziału oświaty, kultury i sportu,
Jolanta Cypryańska, referent w biurze Rady Miejskiej.


Pkt 2
Przewodniczący komisji, radny Stanisław Dominiczak, przedstawił porządek obrad posiedzenia komisji (załącznik nr 2).


Pkt 3
Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Polityki Społecznej, radny Stanisław Dominiczak, zapoznał radnych z wnioskiem mieszkańców ul. Chrobrego dotyczącym zamontowania znaku drogowego „B21- zakaz skrętu w lewo" (załącznik nr 3).
Następnie przedstawił pozytywną opinię Straży Miejskiej odnośnie zamontowania znaku drogowego „B21- zakaz skrętu w lewo" (załącznik nr 4).

Na salę obrad wszedł radny Bolesław Święciochowski. Od tego momentu w posiedzeniu uczestniczyło 6 członków komisji.


Komisja Bezpieczeństwa i Polityki Społecznej po zapoznaniu się z opinią Straży Miejskiej pozytywnie zaopiniowała wniosek mieszkańców ulicy Chrobrego dotyczący zamontowania znaku drogowego „B21- zakaz skrętu w lewo".


Pkt 4
Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Polityki Społecznej, radny Stanisław Dominiczak, poprosił pana Jarosława Malickiego, naczelnika wydziału oświaty, kultury i sportu o informację dotyczącą istniejących przystanków szkolnych na liniach dowozów szkolnych.

Jarosław Malicki, naczelnik wydziału oświaty, kultury i sportu przedstawił informację na temat istniejących przystanków szkolnych na liniach dowozów szkolnych (załącznik nr 5).

Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Polityki Społecznej, radny Stanisław Dominiczak, zapytał czy w sytuacji gdy przewoźnik uzyska zgodę na korzystanie z przystanków szkolnych będzie mógł wykorzystywać te przystanki do swoich komercyjnych przewozów?

Jarosław Malicki, naczelnik wydziału oświaty, kultury i sportu odpowiedział, że tak.

Radna Mariola Kasierska, zapytała czy przewoźnik będzie ustalał godziny?

Jarosław Malicki, naczelnik wydziału oświaty, kultury i sportu, powiedział, że przewoźnik godziny przewozu dzieci będzie dopasowywał do potrzeb danej szkoły.

Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Polityki Społecznej, radny Stanisław Dominiczak, zapytał czy inni przewoźnicy będą mogli korzystać z tych przystanków?

Jarosław Malicki, naczelnik wydziału oświaty, kultury i sportu, powiedział, że będzie to możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu z urzędem.

Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Polityki Społecznej, radny Stanisław Dominiczak, zapytał czy koszty biletów miesięcznych dotyczą dzieci które korzystają z dowozu czy też dzieci uprawnionych do przewozu?

Jarosław Malicki, naczelnik wydziału oświaty, kultury i sportu, powiedział, że z przewozu mogą korzystać wszystkie dojeżdżające dzieci.

radny Bronisław Dankowski, zapytał czy przystanek zawsze będzie usytuowany przy szkole?

Jarosław Malicki, naczelnik wydziału oświaty, kultury i sportu, powiedział, że tak.

Radny Bronisław Dankowski, zapytał jak będzie rozwiązana kwestia dowozów na zajęcia dodatkowe?

Jarosław Malicki, naczelnik wydziału oświaty, kultury i sportu, powiedział, że Wydział Oświaty, Kultury i Sportu ma zabezpieczone środki przewozy związane z zajęciami sportowymi.
Natomiast na zajęcia dodatkowe linie przewozowe będą tak ustawione, że dzieci bez problemu będą mogły w nich uczestniczyć.

Radny Bronisław Dankowski, powiedział, że w autokarach poza dziećmi szkolnymi będą inne osoby w związku z czym, czy to nie stwarza zagrożenia lub niedogodności dla dzieci?

Jarosław Malicki, naczelnik wydziału oświaty, kultury i sportu, powiedział, że pierwszeństwo mają dzieci i raczej nie można mówić tu o jakimkolwiek zagrożeniu.

Radny Bronisław Dankowski, powiedział, że uważa, iż pomysł jest dobry ponieważ mieszkańcy od dawna domagają się komunikacji miejskiej.

Radna Mariola Kasierska, zapytała ile będzie kursów w ciągu dnia?

Jarosław Malicki, naczelnik wydziału oświaty, kultury i sportu, powiedział, że uzależnione jest to od potrzeb szkoły.

Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Polityki Społecznej, radny Stanisław Dominiczak, zapytał czy inny przewoźnik spełniający wszystkie wymagania może zabierać dzieci z tych przystanków?

Jarosław Malicki, naczelnik wydziału oświaty, kultury i sportu, powiedział, że tak, ale nikt mu za to nie zapłaci. Dodał, że jeśli powstaną linie przejazdu, to w przetargu wygra przewoźnik, który złoży najniższą ofertę za bilet.
Po drugie jeśli będzie jedna linia to będzie można przeprowadzić to bezprzetargowo.
Dodał, że będzie możliwość uzyskania oszczędności z kosztów jakie poniesiemy za bilety.

Radna Mariola Kasierska zapytała ile do tej pory było autokarów?

Jarosław Malicki, naczelnik wydziału oświaty, kultury i sportu, powiedział, że oprócz gminnego było12 autokarów.
radna Maria Kasierska, zapytała czy gmina chce pozostać przy tej samej liczbie?

Jarosław Malicki, naczelnik wydziału oświaty, kultury i sportu, powiedział, że tak, ale dzięki tym zmianom będziemy ponosić mniejsze koszty.

Salę obrad opuścił radny Waldemar Przysiuda. Od tego momentu w posiedzeniu uczestniczyło 5 członków komisji.

Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Polityki Społecznej, radny Stanisław Dominiczak, zapytał czy znak, który ustawiony jest po prawej stronie obowiązuje również po lewej strony, ponieważ przy drodze powiatowej w Gozdowie i Nadarzycach jest problem, gdyż drogę poszerzono kosztem pobocza co stwarza zagrożenie dla dzieci.

Jarosław Malicki, naczelnik wydziału oświaty, kultury i sportu, powiedział, że można zorganizować odwóz drogą bezpieczniejszą ale dłuższą jednak sytuacja taka ma miejsce na życzenie rodziców dzieci uczących się w szkole w Kaczanowie.

Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Polityki Społecznej, radny Stanisław Dominiczak, powiedział, że wystarczyłoby zamontować barierkę lub łańcuch zabezpieczający.

Jarosław Malicki, naczelnik wydziału oświaty, kultury i sportu, powiedział, że jest to droga powiatowa.

Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Polityki Społecznej, radny Stanisław Dominiczak, powiedział, że może należałoby wystąpić do powiatu z prośbą o zamontowanie barierki zabezpieczającej.

radny Bronisław Dankowski, powiedział, że za bezpieczeństwo dzieci odpowiada gmina dlatego powinna zadbać o zabezpieczenie bezpieczeństwo wsiadania i wysiadania dzieci z autokaru. Gmina proponując wkład własny powinna wystąpić z pismem do zarządu dróg powiatowych o zapewnienie bezpieczeństwa w tych miejscach.

Jarosław Malicki, naczelnik wydziału oświaty, kultury i sportu, powiedział, że na każdy znak potrzebna jest zmiana organizacji ruchu, a więc będzie musiał robić to fachowiec. Jeśli urząd będzie musiał to zlecić to można będzie przy tej okazji sprawdzić co można zrobić, by zapewnić bezpieczeństwo. Można będzie zająć się tą sprawą przy zmianie organizacji ruchu.


Komisja Bezpieczeństwa i Polityki Społecznej po zapoznaniu się z informacją przedstawioną przez pana Jarosława Malickiego, naczelnika wydziału oświaty, kultury i sportu przy zapewnieniu odpowiedniego bezpieczeństwa dzieci pozytywnie poparła kierunek działania odnośnie przeznaczenia przystanków szkolnych.


Salę obrad opuścił radny Marek Kołodziejczyk. Od tego momentu w posiedzeniu uczestniczyło 4 członków komisji.


Pkt 5
Radny Bronisław Dankowski, powiedział, że w związku z tym, iż uczestniczył w Konferencji w Spale gdzie Września jest bardzo pozytywnie postrzegana otrzymał na e-maila ofertę technologii LED oraz ofertę „Latająca Zośka". Obie oferty przedstawił panu Jarosławowi Malickiemu, naczelnikowi wydziału oświaty, kultury i sportu z prośbą o przekazanie burmistrzowi (załącznik nr 6 i 7).
Dodał, że jeśli nauczyciele wychowania fizycznego byliby zainteresowani zakupem „Latającej Zośki" to deklaruje się zakupić ze swojej diety dla jednej szkoły 25 szt. lotek i przeprowadzić taki pokaz. Powiedział, że jest to bardzo fajna zabawa dla dzieci.
Radna Mariola Kasierska zaproponowała zorganizowanie przemarszu dzieci przedszkolnych, szkolnych i gimnazjalnych z okazji dnia dziecka, który uwieńczony zostałby piknikiem w parku.

Jarosław Malicki, naczelnik wydziału oświaty, kultury i sportu powiedział, że podobny pomysł był realizowany, czyli tzw. Krasnaliady. Burmistrz przebierał się za krasnala. Był przemarsz wraz z orkiestrą, a na zakończenie zabawy dla dzieci.

Radny Bronisław Dankowski powiedział, że jako poseł też organizował podobnego rodzaju przemarsze, jednak jednego roku z powodu pogody dzieci nie mogły z tego skorzystać. Dodał, że widok smutku dzieci spowodował, że postanowił więcej nie przeprowadzać takich imprez, by uniknąć rozczarowania i smutku dzieci.

Jarosław Malicki, naczelnik wydziału oświaty, kultury i sportu powiedział, że można zorganizować przemarsz, jednak musi to być odpowiednio zaplanowane i zabezpieczone.


Komisja Bezpieczeństwa i Polityki Społecznej na prośbę radnej Marioli Kasierskiej wnioskuje by zamontować oświetlenie oraz zadbać o odpowiednie bezpieczeństwo na ulicy Armii Poznań.


Pkt 6
Wobec wyczerpania porządku obrad Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Polityki Społecznej, radny Stanisław Dominiczak o godz. 18.00 zamknął posiedzenie komisji.
Protokół zawiera 4 ponumerowane strony.
Wszystkie załączniki znajdują się do wglądu w Biurze Rady Miejskiej w Urzędzie Miasta i Gminy we Wrześni.

 

Przewodniczący Komisji
Bezpieczeństwa i Polityki Społecznej
/-/radny Stanisław Dominiczak

Protokolant
/-/Jolanta Cypryańska

 

 

 

ZAŁĄCZNIKI:

Metryka

data wytworzenia
2011-08-05
data udostępnienia
2011-08-05
sporządzone przez
Jolanta Cypryańska
opublikowane przez
Zaworski Sławomir
ilość odwiedzin
18
rejestr zmian
Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.